Menu

Dlaczego warto pamiętać o polskich żołnierzach?

warto pamiętać

Nie da się ukryć, że nasz kraj może pochwalić się wyjątkowo burzliwą i często także niechlubną historią. Nie da się zliczyć sytuacji, w której znaleźliśmy się pod okupacją "sąsiadów". Jednocześnie duch polskiego narodu był wiecznie żywy i być może to właśnie dlatego nasz naród trwa i szczęśliwie żyje po dziś dzień. Nie można również umniejszyć zasług polskim żołnierzom. Wobec tego, dlaczego warto pamiętać o polskich żołnierzach?

Czy jest wśród nas ktokolwiek, kto zadaje sobie pytanie: dlaczego warto pamiętać o polskich żołnierzach? Z pewnością nie, bo odpowiedź na nie jest wyjątkowo oczywista. To właśnie oni walczyli o to, by przyszłe pokolenia mogły żyć w wolnej i niepodległej Polsce. To oni z dumą unosili polskie flagi, nawet w momencie, kiedy ryzykowali oni życiem. Zakładali "podziemie" by udowodnić sobie i innym, że Polska jest nadal żywa i nadal walczy. To właśnie polscy żołnierze dawali nam nadzieje i radość w czasach, które dla naszej ojczyzny były jednymi z najtrudniejszych w całej historii.

Polscy żołnierze to również prawdziwi patrioci. Wiele razy kazano im wyrzec się ojczyzny, grożąc śmiercią. Wiele razy kazano im palić polskie symbole przykładając broń do ich skroni. Jednak duch patriotyzmu prowadził naszych żołnierzy do walki i nigdy nie pozwolił na zbezczeszczenie symboli narodowych. To właśnie dzięki nim i ich patriotyzmowi możemy obecnie rozmawiać w ojczystym języku i cieszyć się pełną wolnością w naszym własnym kraju.

Jeśli zastanawiamy się, dlaczego warto pamiętać o polskich żołnierzach, to warto sobie uświadomić, że życie w wolnej i niepodległej Polsce jest okupione ich przelaną krwią i życiem. To polscy żołnierze poświęcali swoje życie za wolność, bez względu na to, że mieli po dwadzieścia kilka lat. Pamięć o nich powinna być więc wiecznie żywa i nigdy nie zgasnąć, gdyż zawdzięczamy im naszą, obecną codzienność oraz docenianą wolność.